В даний час у промислово розвинених країнах ведуться інтенсивні дослідження та патентування генераторів надлишкової енергії: електричної, магнітної, електромагнітної, теплової. Про це свідчать як узагальнюючі статті [1], і монографії [2].
Істотно, що генератори теплової енергії, відоміші як теплові насоси, освоєні вже промисловістю; вони працюють з коефіцієнт перетворення енергії (КПЕ) близько 400%.
Пропонується генератор надлишкової електромагнітної енергії (далі генератор) [3] для освітлення газорозрядними (люмінесцентними) лампами рекламних пристроїв, приміщень, відкритих просторів тощо. Цей генератор також працює з КПЕ & # 8829; 400%, що ми демонструємо на експериментальному зразку.
Основу генератора становить антена Крюка (патент України № 79626), в обмеженому (локальному) просторі навколо якої збуджується електромагнітне поле Землі та іонізуються до світіння молекули газу в газорозрядних лампах.
За рахунок обмеженості у просторі електромагнітного поля антени Крюка та щодо необмеженого у просторі електромагнітного поля Землі маємо надмірну електромагнітну енергію; тобто коефіцієнт перетворення енергії більше одиниці. Експеремінтально встановлено, що цей коефіцієнт не менше чотирьох одиниць (>400%) – не менше коефіцієнта перетворення енергії відомими тепловими насосами (~400%).
Суб'єктивна оцінка вилікуваного світлового потоку від газорозрядних ламп при об'єктивному контролі величини витратної енергії свідчить, що згаданий коефіцієнт досягає величини близько двадцяти одиниць (2000%)
[1] Косинов Н.В., Гарберук В.Н. Мир подступается к вакуумной энергии. Физический вакуум и природа, Черкасы, ВВП «Мрія», № 2, 1999.
[2] Федотин Н.М., Боровский В.В. Избыточная энергия и физический вакуум, Винница, «Прес-Реал», 2004.
[3] Крюк В.Г., Бельдий Н.Н., Яцышин В.А., Генератор избыточной электромагнитной энергии. International application PCT/UA2010/000004